Škoda Felicia

Škoda Felicia

Tomu, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí věřila i Sofie a prohlížela si fotografii, kterou zrovna vytáhla z tašky. Byla na ni její maminka v prazvláštním oděvu připomínající pestrobarevný kosmonautský skafandr. Táta ji vysvětlil, že se maminka nikdy nechystala do vesmíru, ale že má na fotce šusťákovou soupravu, která zřejmě ve své době působila jako futuristický smoking budoucnosti, lidé se do ní oblékali k nejrůznějším příležitostem a představovala nepostradatelnou součást garderoby 90 let.

„Móda je hold někdy neúprosná a často se po desetiletích vrací, ale na to se raději zeptej mámy“, konstatoval tatínek, který s maminkou částečně nedobrovolně absolvoval nákupy mrkváčů a džínových bund v obchodních domech. Vzpomínal na mámu stojící s nákupní taškou uprostřed parkoviště plného Fordů, Felicií a Octávií s tygrovanými potahy a voňavými stromečky za čelními skly. Když se vrátili a maminka vystoupila z pečlivě namydlené zbrusu nové tmavě zelené Octavie, tak se cítila jako kráska z telenovely. Někdy jako Esmeralda, jindy jako Divoký anděl, to záleželo zčásti na konstelaci hvězd a zčásti na televizním programu. Který měla řádně nastudovaný, nicméně se stejně s tátou hádala o ovladač, příčinou sváru byl nesoulad jejich přání, týkající se zaujatého pozorování postav běhajících ve vypouklé plastové krabici s nepříliš kvalitním obrazem.

Škoda Felicia je osobní automobil, který v letech 1994–2001 vyráběla automobilka Škoda Auto. Felicia byla v ohledu výbavy revoluční, protože spousta prvků se tehdy u značky Škoda objevila poprvé. Od léta 1995 přibyly do výbavy na přání protiblokovací systém ABS a čelní airbag pro řidiče a spolujezdce, v září téhož roku přibyl motor 1,6 a posilovač řízení.

Esmeralda je mexický televizní seriál, romantická telenovela, produkovala ji společnost Televisa. Hlavní role ztvárnili mexičtí herci Leticia Calderón a Fernando Colunga. Esmeralda byla prvním latinskoamerickým romantickým seriálovým produktem, s nímž byl český divák seznámen a právě ona odstartovala obrovskou vlnu zájmu o telenovely.