McDonald’s

McDonald’s

„ To byly časy.“ prozpěvoval táta společně s texty Lunetic. Uvědomil si, že má trošku hlad a vzpomněl si na exotickou chuť kuřecího plátku se sýrem a vkompotovanou broskví, což byl pozůstatek socialistické kuchyně, který však zažil největší slávu právě v 90 letech. Kuřecí plátek s broskví jste doma mohli zapít záhadnou alchymickou substancí, která uměla proměnit čistou vodu v barevnou ochucenou vodu, prodávala se v barevných sáčcích s obrázky ovoce a nápisem Tang a jak pravila reklama „Maminka vždycky věděla.“ Mnozí lidé však Tang užívali také ve své práškové podobě, olizovali jej z konečků prstů a jejich tváře se následně kroutily v prapodivných grimasách. Jejich napůl sladké a napůl kyselé pohledy bylo možné zachytit na první digitální fotoaparáty a nechat vytisknout na lesklé, či matné fotopapíry, pokud však fotograf olizoval Tang také, musel si nejprve zajít umýt své ulepené prsty do koupelny a použít mýdlo zřejmě z nějakých mystických důvodů zavěšené v síťce na kohoutku modrého porcelánového umyvadla. Pokud se vám nechtělo doma vařit mohli jste navštívit

jednu z prvních restaurací Mc Donald a poprvé ochutnat legendární hamburger. První pobočka Mc Donalds byla otevřena v roce 1992 za přítomnosti americké velvyslankyně i řady známých osobností ve Vodičkově ulici v Praze a před restaurací se tvořily stovky metrů dlouhé fronty regulované policisty, kteří za přísnými pohledy skrývali chuť na milk shake.

McDonald’s Corporation je společnost provozující jeden z největších světových řetězců rychlého občerstvení. Byla založena v roce 1940 bratry McDonaldovými, kteří svůj první stánek otevřeli v Kalifornii. Její rozmach však začal až v roce 1955, kdy ji převzal podnikatel Ray Kroc, který byl synem českých emigrantů.

Tang je instantní nápoj s ovocnou příchutí, který se prodává ve formě prášku. Původně ho vyvinul v roce 1957 výzkumník William A. Mitchell ve společnosti General Foods Corporation a na trh byl uveden od roku 1959. Značku Tang v současnosti vlastní společnost Mondelēz International.