Tamagotchi

Tamagotchi

Během čekání ve frontě na ty nejkřupavější americké hranolky, hodin ve škole, spánku i času tráveného s přáteli bylo však třeba během devadesátých let nezapomínat na jednu velmi důležitou věc a to byl Tamagotchi, respektive pečování, starání se a hraní si s imaginárním japonským kapesním zvířátkem v plastovém vajíčku, jehož osobnost rostla, vyvíjela se i umírala v závislosti na moudrém používání třech tlačítek. Výhodou tohoto plastového domácího mazlíčka, bylo, že jste si jej sebou mohli vzít na dovolenou do tropického Bibione a nosit jej jako klokaní mládě v ledvince, která byla módním hitem tehdejšího světa i na večerní diskotéky. Nerozkousal v apartmánu žádné polštáře, nevyplazoval jazyk během cesty ve čtyřiceti stupňových vedrech bez klimatizace, v po strop slunečníky, paštikami Májka a šnorchly narvaném rodinném vozu a mohli jste si s ním užívat chvíle, kdy jste se procházeli svobodně, v záři zapadajícího slunce dopadajícího na zlatavý písek s větrem ve vlasech, v zatmavujících slunečních brýlích a s ponožkami v sandálech.

Tamagotchi je kapesní elektronická hračka vytvořená v roce 1996 autorem Aki Maita a prodávaná japonskou hračkářskou společností Bandai. Představuje domácí zvířátko, o které se musí pečovat a starat se, aby bylo spokojené.

Bibione je populární přímořské letovisko v Itálii v regionu Benátsko, v provincii Benátky. Patří mezi nejoblíbenější mezi českými turisty. Má necelých 3000 stálých obyvatel, v létě se však jejich počet až zestonásobí. Bibione má 8 km dlouhou, mírně se do moře svažující pláž.