CK Fischer

CK Fischer

Momenty pro, které stojí za to žit, byly samozřejmě zvěčněny. Nicméně, pokud jste nevlastnili jeden z prvních digitálních fotoaparátů, museli jste se spokojit s omezeným počtem snímků se rozhodnout se, zda, vyfotografovat strýčka, kterému právě vypadla zmrzlina z kornoutku, nebo neidentifikovatelnou věc na obzoru hladiny Jaderského moře, která velmi vzdáleně připomínala hřbetní ploutev, ale doma byste mohli tvrdit, že jde o jediný záznam existence mořské panny a teta Emma by tomu věřila. Abyste však mohli vytisknout každoroční dovolenkové fotoalbum museli jste se také z Bibione vrátit, délka zpáteční cesty závisela na frontách a délce pasové kontroly na hranicích mezi jednotlivými státy, protože tehdy ještě neexistoval Schengenský prostor, ani Evropská unie a také na schopnosti orientace vašeho spolujezdce v tištěných mapách, která však může být u různých exemplářů lidského druhu značně odlišná.

Často by však bylo možná jednodušší vyčkat na první večerní hvězdu, nebo v Itálii prostě zůstat deset let, než se navigace GPS stane dostupnější širokému obyvatelstvu. Pokud se chtěl člověk vyvarovat těmto nesnázím a netroufal si cestovat na vlastní pěst, mohl zvolit cestu autokarem s nově otevřenou cestovní kanceláří Fischer. Pan Václav Fischer byl obratným podnikatelem a naučil Čechy napodobovat systémy tažných ptáků a v zimě odlétat do teplých krajin a to dokonce i na do té doby neznámé výzvy last minute, které lákaly svými slevami, všechny kdo dychtili po odpočinku a vůni moře. Možnosti cestování byli najednou téměř

neomezené, najednou neexistovaly žádné výjezdní doložky a touha roztáhnout křídla mohla vylétnout vstříc realitě světových velkoměst i vzdálených sopečných ostrovů. Lidé si vybírali dovolenou v letoviscích podle tištěných katalogů a podle fotografií destinací, které sice neměly s realitou moc společného, ale za to je dokázala paní z cestovní kanceláře svým vyprávěním značně přibarvit.

CK Fischer Cestovní kancelář FISCHER se specializuje zejména na letní letecké dovolené u moře. Do produktového portfolia patří dále zimní dovolené u moře, zájezdy do exotických zemí a eurovíkendy ve světových metropolích. Svou stálou klientelu mají také golfové zájezdy na míru a luxusní plavby na zaoceánských lodích.

Fotografický film je plastový pás pokrytý tenkou vrstvou emulze obsahující světlocitlivé halogenidy stříbra vázané v želatině. Rozdílné velikosti krystalů určují citlivost a zrnitost filmu. V okamžiku, kdy je emulze vystavena dostatečnému množství světla, nebo jiného elektromagnetického záření jako např. rentgen, vytvoří se latentní obraz. Pomocí chemických procesů se na filmu následně vytvoří obraz viditelný.