Tančící dům

Tančící dům

Barevné obrázky jste už ale už mohli spatřit i jinak než ve své fyzické podobě, kině nebo televizi. Daly se vyhledat na internetu. K internetové síti, která původně propojovala školy a vědecká pracoviště se připojoval stále větší počet domácností. Webových stránek v té době však zdaleka neexistovalo tolik jako nyní a Ivo Lukačovič začal programovat na počítači v pokojíčku u svých rodičů jejich seznam. Tak vznikla známá doména Seznam.cz. Lidem Seznam.cz nabízel pohodlné vyhledávání všeho na co pomysleli, což Ivovi umožnilo díky rozvoji internetu vlastnit na co pomyslel a stát se jedním z nejbohatších lidí v České republice. Příležitosti ve sféře podnikání 90.let byli znovu otevřené dokořán, lidé znovunabyli svobodu a technologický boom otevíral nové obzory možností budoucnosti. Také díky části obyvatelů republiky, kteří těchto možností naplno využili vznikl celý nový architektonický styl, vyznačující se nabubřelostí, okázalostí a stylovou bezradností - podnikatelské baroko, když to spatřil jistý dům na pravém břehu Vltavy něco se v něm pohnulo, tak že se roztančil anebo chtěl utéct za což dostal v roce 1996 nejvyšší ocenění v kategorii designu v anketě amerického Time a stal se jednou z nejvýznamnějších staveb v Česku v 90. letech.

Seznam.cz - nejnavštěvovanější český internetový portál nabízející vyhledávač, e-mail, aktuální zprávy, předpověď počasí a odkazy, které se mohou hodit.

Tančící dům navrhl chorvatský architekt Vlado Milunić spolu s Frankem O. Gehrym. V budově jsou kanceláře, luxusní kavárna a restaurace. Své pojmenování stavba získala díky svým věžím, které připomínají postavy tanečníků Ginger Rogersové a Freda Astaira. Tanečníka představuje věž kamenná a jeho partnerku věž skleněná. Na vrcholu věže symbolizujícího tanečníka je kupole s konstrukcí z kovových trubek potažená nerez síťovinou s oky, zahalená do pomyslných vlasů a představuje hlavu medúzy.