Bravo

Bravo

U nás se však během devadesátých let letěly jiné časopisy, které jsme zakupovali v trafikách a listovali v nich doma, ve vlaku, na chatě v práci nebo pod lavicí, ať už šlo o Rytmus života, Kačera Donalda, nebo Bravo se svou teenagery oblíbenou rubrikou láska, sex a něžnosti, ve kterých potřebovali hormony zkřehlé mladé bytosti pomoct se složitými otázkami typu „Mám ho ignorovat, aby mě miloval?“ A ač Bravo mnohým z nás v otázkách prvních lásek život stejně neusnadnilo, podařilo se mu zanechat nezpochybnitelný otisk sentimentálních vzpomínek. Pokud vás nezajímali kluci a jak nosit kalhoty do zvonu tolik jako politika, sociální dění, ekonomika nebo kultura ,mohli jste si koupit třeba Reflex. Jehož součástí byla také rubrika Zelený Raoul aneb nekonečný České republiky očima Ufona, který komentoval osobnosti politiky a čerpal inspiraci v aktuálních společenských událostech. Rubrika zelený Raul sice skončila v roce 2022 posledním dílem s názvem Babišova studna, nicméně všichni spolu kreslíme pokračování komiksu příběhu České republiky, který stále po třiceti letech pokračuje dál. Tak jestli existují Ufoni, snažme se, ať se na minimálně dalších 30 let existence České Rebubliky na naši modré planetě můžou koukat.

Bravo byl německý časopis pro mladistvé, který vycházel periodicky jednou za 14 dní. Zaměřoval se na kulturu, média a další témata populární mezi mladistvými. Magazín v české verzi vydávala do roku 2015 společnost Bauer Media v.o.s, která vydávala v České republice více než 20 titulů různých časopisů.

Reflex je český společenský týdeník vycházející od dubna 1990. Věnuje se široké škále politických, ekonomických, sociálních či kulturních témat z domova i zahraničí.