!VÝSTAVA Z DŮVODU NEMOCI ZRUŠENA! Osobnosti národa objektivem Jadrana Šetlíka

!VÝSTAVA Z DŮVODU NEMOCI ZRUŠENA! Osobnosti národa objektivem Jadrana Šetlíka

Jadran Šetlík je umělecký fotograf a portrétista. Známé jsou jeho portréty významných osobností, podnikatelů, ale i rodinné a dětské portréty.
Svým osobitým pojetím umocněným originální ruční technologií přenosu fotografie na plátno vytváří fotografické obrazy, které evokují pocit malířského plátna malovaného starými mistry a slouží jako odkaz budoucím generacím.

Motto: “Portrét je pro mne hledáním krásy a charisma v nitru člověka”

Jadran Šetlík se narodil 19. ledna 1952 v italském Terstu jako syn českého novináře a matky Slovinky. Do Prahy přijel s rodiči v pěti letech a za dalších osm let se opět stěhoval do rodné Itálie, kde se jeho otec stal dopisovatelem ČTK. V římských ulicích také poprvé zmáčkl spoušť fotoaparátu a právě tam v patnácti letech zcela náhodně potkal svojí první velkou hvězdu – Claudii Cardinale.

Po ní následovaly další – ze světa hereckého, politického i společenského – Brigitte Bardot, Raquel Welch, Anthony Quinn, Peter Sellers, Robert Kennedy. V osmnácti letech začal studovat na grafické škole v Praze.

Ve své profesionální kariéře se věnoval všem fotografickým žánrům – od reportáže přes architekturu, reklamu, módu, až k volné tvorbě. Jeho nejvyhledávanějším a nejčastějším fotografickým objektem byla velmi často žena v mnoha podobách. Svědčí o tom desítky kalendářů, řada reklamních kampaní, nesčetné množství reprezentativních souborů zajímavých osobností a fotomodelek.

V současné době se věnuje převážně portrétu. Je proto zcela logické a přirozené, že jeho doposud největší galerijní projekty a rozsáhlé výstavní cykly z posledních let, prezentované pod jednotným názvem Galerie Milénia Jadran, byly z oblasti uměleckých portrétů, především významných osobností.

Dnes Jadran Šetlík svojí tvorbou směřuje mimo jiné k renesanci rodinného portrétu (včetně dětského portrétu), který navozuje atmosféru klasického obrazu – nasvícením, kompozicí, volbou pozadí, stíny a barevností.


Vstupné 50/20 Kč

Termíny

  • 26.6.2019 — 28.7.2019

Vstupné

50 Kč

Místo konání

Magc - 2. patro

Pořadatel

MaGC